Azadibar tanıtımlar

For Every Business

varikosel , mikrocerrahi varikosel , varikosel ameliyatı

varikosel , mikrocerrahi varikosel , varikosel ameliyatı

Varikosel Ameliyatı

Erkeklerdeki kısırlık sorunlarından biri olan Varikosel belirtileri nelerdir, Varikosel ameliyatı nasıl olur? Bu konu hakkında detayları yazımızda okuyabilirsiniz.

Varikosel nedir? Varikosel, erkeklerde testisleri koruyan skrotumda bulunan toplardamarların büyümesidir. Bu problem, bacaklarda görülebilen ‘Varis’ problemi ile benzerlik gösterir. Vakalar genellikle sol testiste görülmektedir. Hasta ayağa kalktığı zaman problem gözle görülecek şekilde bellidir. El ile dokunulduğunda bu şişiklik hissedilebilir.

Ameliyat Nasıl Yapılır?

Varikosel ameliyatı mikrocerrahi yöntemle uygulanır. Kasık bölgesinde bir kese açılır. Bu kese kullanılarak testis damarlarına ulaşılır. Mikroskop altında şişmiş halde bulunan toplardamarlar diğer damarlardan ayrılır ve bağlanır.

Ameliyat Ne Kadar Sürer?

Ameliyat, mikrocerrahi varikosel yöntemiyle yapılır. Ameliyat sırasında bölgede bulunan tüm damarların bağlanması önemlidir. Ameliyat bağlanan damar sayısına bağlı olarak 1-2,5 saat arasında sürebilir

Ameliyatın Riski Bulunuyor Mu?

Varikosel ameliyatı mikrocerrahi yöntemle uygulanır. Bu nedenle komplikasyon oranı oldukça düşüktür. Ameliyat sonrası testis küçülmesi meydana gelebilir. Bu tür bir komplikasyon yaşanma oranı da son derece düşüktür. Bunların dışında ameliyat sonrası enfeksiyon gelişimi görülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir