Azadibar tanıtımlar

For Every Business

Ethiopian food , Ethiopian Restaurant , Africa Restaurant

Ethiopian food , Ethiopian Restaurant , Africa Restaurant

Türkiye’de Etiyopya Restoranı

İstanbul’un Beyoğlu semtinde hizmet veren Habesha Restaurant, 2013 yılından itibaren özellikle Ethiopian Food düşkünü turistler için vazgeçilmez geceler sunuyor.

Etiyopya’dan gelen profesyonel kadrosu ve deneyimli işletme ekibiyle Türkiye’de daha evvel eşine rastlanmamış geleneksel Etiyopya dans gösterileri, kahve seronomileri ve konserlerle Türk misafirlerine Etiyopya kültürünü tanıtmaktan büyük mutluluk duyuyor. Africa Restaurant

Dünyada Etiyopya Mutfağı

Habesha Restaurant, Etiyopya sevgisi üst düzeyde olan seçilmiş özel kadrosu ile Etiyopya’ya özgü olan neredeyse her şeyi Türkiye’de üreterek veya Etiyopya’dan temin ederek eksiksiz bir mutfakla misafirlerini ağırlamaktadır.

Habesha Restaurant Etiyopya’dan getirdikleri avakado ve mangolarla Türkiye’de misafirlerine yemekten sonra tatlı yerine vitamin deposu aşılayan farklı bir konsept uygulamaktadır.Özellikle ekmek olarak tüketilen injera adını verdikleri glütensiz teff unundan yapılan Ethiopia ekmeğini Türkiye’de taze olarak üretip müşterilerine sunmaktadır.

Etiyopya’nın binlerce yıldır tükettiği milli içeceği tej Habesha Restaurant’ın misafirlerine sunduğu başka bir ayrıcalıktır.Tej Etiyopya’dan getirilen balla yapılan bir tur bal şarabıdır.Mitolojilerde de sıkça rastladığımız bal şarabı aynı zamanda tanrıların içeceği olarak da anılmaktadır.

Amerika, Kanada ve Avrupa’nın birçok ülkesinde popüler olan Ethiopian Restaurantlarından farklı olarak Habesha Ethiopian Restaurant’ın sahibi ve işletmecisi Sayın Can Korudağ Türk’tür.

habesharestaurant.com.tr